W jaki sposób skutecznie rozprowadzić piankę poliuretanową

Pianka wykorzystywana w budownictwie to syntetyczna żywica w napowietrzonej formie. Posiada szereg właściwości, które sprawiają, że jest to materiał niezwykle chętnie stosowany. Doskonale izoluje od zmieniającej się temperatury oraz tworzy barierę akustyczną. Jednocześnie jest ona łatwa do rozprowadzenia, zwłaszcza jeśli służy do tego maszyna do natrysku pianki poliuretanowej. Tworzywo można też rozprowadzać ręcznie przy pomocy jednorazowych tubek, nie jest to jednak zbyt wydajna metoda. 

Od żywicy syntetycznej do materiału izolacyjnego 

Schemat działania maszyny do natrysku pianki poliuretanowej jest stosunkowo prosty. Podgrzewa ona żywicę do określonej temperatury. Kiedy staje się płynna, transportowana jest do głowicy natryskowej. Stamtąd jest już rozprowadzana bezpośrednio na miejsce swojego przeznaczenia. Ważną częścią układu jest sprężarka powietrza, bez której produkcja pianki nie jest możliwa. 

Maszyna do natrysku pianki poliuretanowej to przydatne narzędzie. Wykorzystywane jest wszędzie tam, gdzie niezbędne jest ocieplenie dużych powierzchni, takich jak stropy czy ściany. Stanowi ważny człon linii produkcyjnych tworzących gotowe elementy izolacyjne. Większe, przemysłowe urządzenia tego typu mogą wymagać dodatkowych elementów, takich jak pojemnik na płynną żywicę z mieszadłem oraz agregat dostarczający energię. 

Udostępnij: