Próba szczelności instalacji wodnej – hotele

W przypadku hoteli próba szczelności instalacji wodnej to rzecz jasna opcja dość zawiła. Mowa tu o tym, że raz na jakiś czas trzeba tego typu próbę wykonać dokładnie wtedy gdy goście są w hotelu, a tego typu konieczność może być problematyczną. Problem tkwi w tym, że goście chcą prywatności w swoich pokojach, a zamiast niej mają ludzi, którzy w ich pokoju naprawiają rury i to przez jakieś dwie lub trzy godziny. Właśnie dlatego właściciele hoteli chcą tego, by takie firmy robiły swoje poza sezonem, czyli wtedy gdy gości jest znacznie mniej.

Koszty.

Próba szczelności instalacji wodnej i naprawa pewnych elementów instalacji powinna zostać wykonaną w sposób bardzo dobry jakościowo. Jednym słowem jeśli ta naprawa ma miejsce poza sezonem to musi być akuratną jeśli chodzi o całokształt kosztów i co równie istotne problem z instalacja nie powinien powrócić w szczycie sezonu. Na to liczą właściciele hoteli, ale w przypadku wiekowych budynków spełnienie ich oczekiwań bywa trudne i to nawet bardzo.

Inne ważne wzmianki.

Nawet jeśli właściciel zgłasza wyciek w konkretnym pokoju w hotelu, to i tak warto wykonać próbę szczelności instalacji wodnej, bo problem może także dotyczyć innych pokoi w hotelu. Mowa tu o tym, że najpierw trzeba wykonać próbę, potem naprawić tu wadliwe elementy i wykonać jeszcze jedną próbę, po to by mieć pewność, że naprawa została wykonaną poprawnie.

Udostępnij: