Zalety użytkowe i dekoracyjne wieloaspektowego asortymentu balustrad metalowych

 Mając na myśli instalację balustrady metalowej, przede wszystkim należy rozważyć zalety różnych metali, z których będzie wykonana balustrada. Balustrady metalowe najczęściej są wykonywane ze stali nierdzewnej i aluminium, a w następnej kolejności z kutego żelaza i żeliwa.

Zalety asortymentu balustrad metalowych

  Gdy mówimy o montażu balustrad metalowych, pierwszą rzeczą, która przychodzi nam na myśl, jest materiał, z którego balustrada została wykonana – metal. Dzieje się tak dlatego, że materiał ten jest mocny, bezpieczny i trwały, ale przede wszystkim jest to element łatwy w konserwacji, który dobrze dostosowuje się do wszystkich wymagań stylistycznych. Przez długi czas stal nierdzewna była bazowym materiałem, z których wykonywano balustrady metalowe głównie ze względu na różne rodzaje obróbki mechanicznej i termicznej.

Możliwości takiej obróbki sprawiają, że balustrada metalowa stawała się bardzo odporna, nie zapominając o jej walorach estetycznych.

Natomiast popularność kutego żelaza stanowiła odpowiedź na troskę osób związanych z przemysłem budowlanym, tworzeniem budynków, które byłyby wystarczająco wytrzymałe, aby oprzeć się atakom klimatycznym i różnym wstrząsom. W następnej kolejności nastąpił rozwój balustrad metalowych w wersji ochronnej (stop żelaza i węgla), co oznaczało wybór materiału o wysokim stopniu bezpieczeństwa.                                                                                                                                                                                   

Głównym zadaniem balustrad metalowych zarówno w wersji wewnętrznej, jak i zewnętrznej jest zabezpieczenie wysokiego środowiska. Balustrady metalowe można znaleźć w pomieszczeniach, na antresoli, na klatce schodowej oraz na zewnątrz na balkonie, tarasie, kładce. Jest to również ważny element dekoracyjny domów prywatnych i obiektów użyteczności publicznej.

Udostępnij: