Wydajnie pracująca studnia głębinowa

Wydajnie pracująca studnia głębinowa, cechuje się tym, że zapewnia maksymalną ilość wody, bez zbędnych elementów takich jak piasek i inne zanieczyszczenia. Jest to możliwe dzięki filtrowi do studni głębinowej. Jest on ważnym elementem każdego człowieka, który pragnie mieć wodę czystą i bez bakterii. Filtr ten oddziela wszelkie zanieczyszczenia od wody i sprawia, że staje się ona zdatna do picia. Dobra jakość filtra charakteryzuje się tym, że zapewnia długi okres użytkowania przy jak najniższych kosztach eksploatacyjnych.

Warto zaopatrzyć się w najlepszej jakości filtr, gdyż dzięki temu nie tylko chronimy środowisko oraz instalację, ale zdrowie własne i naszych najbliższych. Filtr do studni głębinowej to konstrukcja stworzona z drutów klinowych typu V-wire, która pozwala odpowiednio dobierać filtr uzdatniający do systemu wodonośnego. Powinien być on odporny na wszelkiego rodzaju siły rozciągające, powstające pod jego własnym ciężarem, lub urządzeń znajdujących się poniżej.

Dlatego najczęściej konstruowany jest ze stali nierdzewnej i stali ocynkowanej. W szczególnie niesprzyjających warunkach stosowane są inne, specjalnie dobrane stopy, odporne na korozję. Przy wyborze filtra do studni głębinowej bardzo istotnym elementem jest wybór wielkości otworów. Zbyt małe otwory doprowadzą do zatkania, a zbyt duże doprowadzą do przedostania się niechcianych cząsteczek do wody. Tego typu otwory są dostępne w zakresie od 0,1 do 10mm.

Udostępnij: