Waga samochodowa – główne typy

Waga samochodowa to niezbędny sprzęt potrzebny w każdym zakładzie produkcyjnym. Pomaga w odpowiednim gospodarowaniu i zarządzaniu gotowymi produktami opuszczającymi firmę, jak również towarami wjeżdżającymi na teren zakładu.

Rodzaje wag samochodowych

W zależności od rodzaju podłoża i ukształtowania terenu można wyróżnić dwa główne typy wag samochodowych. Pierwszy to waga samochodowa najazdowa. Wyniesiona jest ona ponad grunt, na którym się znajduje. Pomaga to w jej serwisowaniu i czyszczeniu. Waga najazdowa ma najazdy o odpowiednich długościach, tak żeby samochody mogły w bezpieczny sposób wjeżdżać i zjeżdżać z wagi. Ich łagodny kąt natarcia i zejścia pozwala na takie manewry. Waga samochodowa najazdowa może być wyposażona opcjonalnie w dodatkowe burty po bokach. To także dla bezpieczeństwa pojazdu znajdującego się na wadze. Dzięki takiemu rozwiązaniu auta nie zsuwają się, szczególnie w zimę na śliskiej płycie.

Drugi rodzaj wagi samochodowej to waga samochodowa zagłębiona. Jest ona budowana na równi z otaczającym ją terenem. Dzięki temu, auta wjeżdżające na wagę potrzebują mniej miejsca na manewrowanie. Jej zaletą jest zatem wykorzystanie mniejszej przestrzeni roboczej na powierzchni zakładu. Serwis najczęściej odbywa się przez zdejmowanie całej płyty. Często jednak w opcji dostępne są specjalne włazy, przez które pracownicy mogą z łatwością czyścić i naprawiać wagę.

.

Udostępnij: