Szlifowanie zaworów: co musisz wiedzieć?

Szlifowanie zaworów to proces spłaszczania główki zaworu do określonej wielkości. Proces szlifowania zaworów odbywa się w dwóch etapach. W pierwszym kroku wykorzystuje się specjalne narzędzie zwane prasą trzpieniową, które dociska głowicę zaworu do płaskiej powierzchni z dużym naciskiem. Drugi krok wykorzystuje taśmę ścierną do szlifowania zewnętrznej krawędzi głowicy zaworu do określonego rozmiaru.

Podstawy szlifowania zaworów

Zawory są używane w wielu różnych gałęziach przemysłu, takich jak motoryzacja, lotnictwo i petrochemia. Zawory służą do regulacji przepływu płynu przez system. Szlifowanie zaworów to proces usuwania materiału z powierzchni zaworu, aby był gładszy i miał dłuższą żywotność. Proces szlifowania zaworów jest mieszanką szlifowania, polerowania i docierania, które usuwa materiał z powierzchni zaworów. Gdy zawory są wykonane z cienkościennych odlewów, wżery powstające podczas procesów obróbki skrawaniem mogą prowadzić do wycieków.

Szlifierki do zaworów służą do wyjmowania trzpienia zaworu z zaworu. Trzpień zaworu to część gwintowana przechodząca przez otwór w korpusie zaworu. Celem jego usunięcia jest dostęp do wnętrza rury lub rury. Szlifierki do zaworów występują w dwóch różnych typach: ręcznym i elektrycznym. Szlifierki ręczne są tańsze, ale wszystkie prace musisz wykonać sam, podczas gdy elektryczne mają silnik, który wykonuje większość pracy za Ciebie.

Udostępnij: