Ogrzewacze elektryczne wody

Ogrzewacze elektryczne wody to powszechnie stosowane urządzenia, które podnoszą temperaturę wody określoną przez użytkownika za pomocą energii elektrycznej.

Rodzaje ogrzewaczy elektrycznych wody. 

Ogrzewacze elektryczne wody można podzielić na dwa rodzaje, które różnią się między sobą sposobem działania. Ogrzewacze przepływowe zaczynają sprawować swoją funkcję ogrzania wody dopiero w momencie odkręcenia kranu z ciepłą wodą, nie znaczy to jednak że od razu będzie w odpowiedniej temperaturze do użycia. Jest to dobry rodzaj ogrzewacza elektrycznego wody w miejscach, w którym używa się stosunkowo niewielką ilość wody. Przepływowe ogrzewacze są energiooszczednym rozwiązaniem, ponieważ korzystają tylko z prądu podczas przepływu wody. 

Drugim rodzajem ogrzewacza elektrycznego wody jest ogrzewacz pojemnościowy. Gromadzi on wodę, a dzięki termoregulatorom i grzałkom utrzymuje on odpowiednią temperaturę. Zapewnia on stały dostęp do wody. Jest to dobre rozwiązanie dla miejsc, w których często korzysta się z ciepłej wody użytkowej. 

Ważnym momentem jest odpowiednie podłączenie ogrzewacza elektrycznego wody do instalacji elektrycznej. Niektóre ogrzewacze wystarczy podłączyć do gniazdka elektrycznego, jednak istnieje możliwość, że to elektryk będzie musiał podłączyć przewody na stałe. Jest to jedyna możliwość zachowania gwarancji. 

Udostępnij: