Kurs – Podstawowe umiejętności mechaniczne
W tym kursie wprowadzającym nauczysz się bezpiecznie obsługiwać sprzęt w środowisku obróbki skrawaniem. Dowiesz się również o narzędziach ręcznych, typach pił, brzeszczotach, montażu i demontażu oraz spawaniu. Kurs ten skupia się przede wszystkim na właściwej pielęgnacji i użytkowaniu półprecyzyjnego sprzętu pomiarowego.
Branża obróbki skrawaniem wymaga codziennego korzystania z matematyki. Na tym kursie nauczysz się wykazywać biegłość w posługiwaniu się ułamkami i posługiwać się matematyką, precyzyjnym sprzętem pomiarowym i właściwym układem przedmiotu obrabianego do obróbki ręcznej. Zostaniesz również wprowadzony do używania narzędzi ręcznych na wiertarce.
Kluczowe dania na wynos
-
Jak obsługiwać sprzęt i bezpiecznie pracować w środowisku obróbki?
-
Właściwa pielęgnacja i używanie różnych narzędzi i półprecyzyjnego sprzętu pomiarowego
-
Jak wykorzystać i zastosować koncepcje matematyczne związane z branżą CNC?
Używane narzędzia i technologia
-
Wiertarki, piły taśmowe pionowe i poziome, szlifierki, tokarki ręczne, frezarki ręczne oraz centra tokarskie i obróbcze CNC
-
Piła taśmowa i wiertarka
-
Półprecyzyjne urządzenia pomiarowe, takie jak linijki, suwmiarki, kątowniki nastawne, zestawy kombinowane, kątomierze, skosy, płytki powierzchniowe i klocki wzorcowe
Matematyka, materiały i konserwacja
Na tym kursie poznasz składy materiałów żelaznych i nieżelaznych oraz metody obróbki cieplnej. Dowiesz się również o różnych metodach badania twardości materiałów i skalach pomiarowych.
Aby poprawić swoje umiejętności matematyczne, wykażesz się biegłością w obliczeniach algebraicznych, a także obliczaniu ilorazów i proporcji. Dodatkowo dowiesz się, jak korzystać z precyzyjnego sprzętu pomiarowego i jak konserwować maszyny w warsztacie mechanicznym, dowiadując się, dlaczego i kiedy przeprowadzać okresową konserwację.
Kluczowe dania na wynos
-
Podstawy składów materiałów żelaznych i nieżelaznych, metody obróbki cieplnej, metody badania twardości materiałów i skale pomiarowe
-
Jak obliczyć współczynniki, proporcje i równania algebraiczne w odniesieniu do branży CNC?
-
Jak korzystać z precyzyjnego sprzętu pomiarowego i konserwować maszyny poprzez wykonywanie okresowych przeglądów
Używane narzędzia i technologia
-
Precyzyjny sprzęt pomiarowy, taki jak mikrometry i wskaźniki zanurzenia, skala twardości Rockwella i refraktometr
Interpretowanie planów/układu pracy
Na tym kursie zaczniesz czytać plany, aby poznać ich układ i prezentowane informacje. Rozumiejąc części i odpowiadające im nadruki, zyskasz zrozumienie powiązanych ze sobą zależności między funkcjami.
Nauczysz się posługiwać tokarką ręczną po nauczeniu się prawidłowej pracy i technik trzymania narzędzi, a także zapoznasz się z frezarką ręczną. Omawiane tematy obejmują narzędzia skrawające specyficzne dla frezarek oraz uchwyty narzędziowe i uchwyty robocze. Do obróbki ręcznej wykorzystasz matematykę, precyzyjny sprzęt pomiarowy i właściwy układ przedmiotu obrabianego.
Kluczowe dania na wynos
-
Wprowadzenie do czytania planu
-
Właściwa praca i techniki trzymania narzędzi
-
Korzystanie z ręcznych tokarek i frezarek
-
Jak korzystać z matematyki, precyzyjnego sprzętu pomiarowego i prawidłowego rozmieszczenia przedmiotu obrabianego do obróbki ręcznej
Używane narzędzia i technologia
-
Tokarki ręczne, frezarki pionowe i różne urządzenia do układania stołu roboczego, w tym rysiki, płyn do układania, zestawy kombinowane, przekładki, rygle, punktaki, kątomierze i suwmiarki
Podstawy obróbki ręcznej
Tematy poruszane w tym kursie obejmują ręczne operacje na tokarkach i pionowe ustawienie frezowania. Nauczysz się umiejętności niezbędnych do prawidłowego i dokładnego korzystania z ręcznych tokarek i frezarek do tworzenia różnych elementów części.
Kurs kończy się rozmową na temat maszyn szlifierskich, a także informacjami dotyczącymi ściernic. Nauczysz się również bezpiecznego gratowania części i ostrzenia narzędzi tnących.
Kluczowe dania na wynos
-
Ręczne operacje tokarskie
-
Konfiguracja do frezowania pionowego
-
Wprowadzenie do maszyn szlifierskich i ściernic z ręki
-
Jak bezpiecznie gratować części i ostrzyć narzędzia tnące
Używane narzędzia i technologia
-
Szlifierki stojakowe, tokarki ręczne i frezarki
Obróbka ręczna na tokarce
Podczas tego kursu rozwiniesz wiedzę na temat ręcznego gwintowania na tokarkach i toczenia cnc stożków. Nauczysz się również umiejętności niezbędnych do prawidłowego i dokładnego korzystania z ręcznej frezarki do tworzenia różnych elementów części. Kurs kończy się rozmową na temat operacji głowicy indeksującej.
Kluczowe dania na wynos
-
Ręczne gwintowanie tokarki
-
Toczenie cnc stożka
-
Operacje głowicy indeksującej
Używane narzędzia i technologia
-
Tokarki i frezarki ręczne
Obróbka ręczna na młynie
Podczas tego kursu studenci zagłębiają się w zaawansowane operacje frezowania ręcznego. Nauczysz się umiejętności niezbędnych do prawidłowego i dokładnego korzystania z ręcznej frezarki do tworzenia różnych elementów części. Szczególny nacisk kładzie się na frezowanie kątowe i złożone operacje frezowania, a także poznasz koncepcje geometrii i trygonometrii wymagane do dokładnego wykonywania tych operacji.
Kluczowe dania na wynos
-
Zaawansowane operacje frezowania ręcznego
-
Frezowanie kątowe
-
Geometria i trygonometria do operacji CNC
Używane narzędzia i technologia
-
Młyny ręczne
Podstawy CNC
Ten kurs obejmuje aspekty komputerowego sterowania numerycznego, które mają zastosowanie zarówno do operacji toczenia, jak i frezowania. Tematy takie jak automatyczne zmieniacze narzędzi, jednostka sterująca maszyny, sterowanie ruchem, układy współrzędnych i systemy pozycjonowania są szczegółowo omówione. Nauczysz się koncepcji programowania, takich jak adresy słów, kody G i M oraz polecenia ruchu narzędzia.
Studenci poznają również strukturalne części programu CNC, a także wprowadzenie do programowania konwersacyjnego. Poznasz tokarki CNC oraz urządzenia robocze i mocujące, a także narzędzia skrawające stosowane w toczeniu CNC. W ramach tego kursu zawarte są dogłębne rozmowy dotyczące komponentu ciągłego doskonalenia w zapewnianiu jakości w porównaniu z kontrolą jakości.
Kluczowe dania na wynos
-
Automatyczne zmieniacze narzędzi
-
Jednostka sterująca maszyny
-
Kontrola ruchu
-
Układy współrzędnych
-
Systemy pozycjonowania
-
Koncepcje programowania, takie jak adresy słów, kody G i M oraz polecenia ruchu narzędzia
-
Wprowadzenie do programowania konwersacyjnego
-
Zapewnienie jakości a kontrola jakości
Używane narzędzia i technologia
-
Symulatory paneli sterowania Haas
Toczenie CNC I
Programowanie dla zastosowań toczenia CNC jest głównym celem tej klasy. Studenci zapoznają się z tokarkami CNC, uchwytami narzędziowymi i uchwytami roboczymi, a także narzędziami skrawającymi stosowanymi w toczeniu CNC.
Korzystając z treści poznanych na tych zajęciach, zaczniesz pisać własne programy. Niektóre z wielu omawianych tematów obejmują zmiany narzędzi, numerację sekwencji, zatrzymania programu, kody chłodziwa i cykle standardowe, a także różne operacje toczenia. Komponent Ciągłego Doskonalenia w analizie kup vs. make kończy kurs.
Kluczowe dania na wynos
-
Programowanie do zastosowań tokarskich CNC
-
Zmiany narzędzi
-
Numeracja sekwencyjna
-
Program zatrzymuje się
-
Kody chłodziwa
-
Cykle konserwowe
-
Operacje toczenia
-
Kupuj vs. analizuj
Używane narzędzia i technologia
-
Symulatory paneli sterowania Haas
Toczenie CNC II
Ten kurs koncentruje się na konfiguracji i obsłudze centrów tokarskich CNC. Nauczysz się używać przycisków, klawiszy, pokręteł i pokręteł panelu sterowania do sterowania tokarką, a także do ładowania, wyświetlania, edycji i uruchamiania programów. Nauczysz się również konfigurować uchwyty robocze i uwzględniać różnice w układach współrzędnych, geometrię narzędzi i korekcje zużycia, a także wprowadzać i sprawdzać programy.
Na zakończenie kursu będziesz uruchamiać programy z pełnym posuwem, szybkością i szybkimi możliwościami dzięki użyciu trybu automatycznego. Dowiesz się również o składnikach ciągłego doskonalenia w systemie just in time i Six Sigma.
Kluczowe dania na wynos
-
Konfiguracja i obsługa centrów tokarskich CNC
-
Jak używać przycisków, klawiszy, pokręteł i pokręteł panelu sterowania do sterowania tokarką?
-
Jak ładować, wyświetlać, edytować i uruchamiać programy
-
Jak skonfigurować uchwyty robocze i uwzględnić różnice w układach współrzędnych
-
Jak wykonać geometrię narzędzi i korekcje zużycia oraz wprowadzić i sprawdzić programy?
-
Jak używać trybu automatycznego do uruchamiania programów z pełnym posuwem, szybkością i szybkimi możliwościami?
Używane narzędzia i technologia
-
Centra tokarskie CNC
Frezowanie CNC I
Kurs rozpoczyna się wprowadzeniem do różnych typów frezarek i typów oprawek stosowanych we frezarkach. Kurs koncentruje się głównie na programowaniu frezarek CNC.
Jako uczeń zaczniesz pisać własne programy do frezowania, korzystając z treści poznanych na tych zajęciach. Ukończysz również ćwiczenie laboratoryjne z planowania zasobów materiałowych (MRP), które jest częścią Ciągłego Doskonalenia.
Kluczowe dania na wynos
-
Wprowadzenie do różnych typów frezarek i typów oprawek stosowanych we frezarkach
-
Programowanie dla frezarek CNC
-
Jak pisać programy do frezowania
-
Planowanie zasobów materiałowych (MRP)
Używane narzędzia i technologia
-
Symulatory paneli sterowania Haas
Frezowanie CNC II
Kurs koncentruje się na konfiguracji i obsłudze frezarek CNC. Nauczysz się używać przycisków, klawiszy, pokręteł i pokręteł panelu sterowania do sterowania frezarką, a także do ładowania, wyświetlania, edycji i uruchamiania programów. Nauczysz się również konfigurować uchwyty robocze i uwzględniać różnice w układach współrzędnych, geometrię narzędzi i korekcje zużycia, a także wprowadzać i sprawdzać programy.
Na zakończenie kursu będziesz uruchamiać programy z pełnym posuwem, szybkością i szybkimi możliwościami dzięki użyciu trybu automatycznego. Kurs kończy się komponentem ciągłego doskonalenia ćwiczenia laboratoryjnego planowania zasobów zdolności produkcyjnych.
Kluczowe dania na wynos
-
Konfiguracja i obsługa frezarek CNC
-
Jak używać przycisków, klawiszy, pokręteł i pokręteł panelu sterowania do sterowania młynem?
-
Jak skonfigurować uchwyty robocze i uwzględnić różnice w układach współrzędnych, geometrię narzędzia i przesunięcia zużycia, a także wprowadzać i sprawdzać programy
-
Jak wykorzystać planowanie zasobów mocy produkcyjnych
Używane narzędzia i technologia
-
Centra obróbcze CNC
CAD i CAM
Dzięki oprogramowaniu CAD nauczysz się różnych typów geometrii, takich jak szkielety, modele bryłowe i powierzchnie. Omówiono różne typy oprogramowania, aby pomóc uczniom w zrozumieniu CAD/CAM. Korzystając z oprogramowania CAM, poznasz ścieżki narzędzia, takie jak frezowanie konturowe 2D, frezowanie czołowe, wiercenie otworów, kieszenie, toczenie cnc konturowe i frezowanie 3D.
Funkcje weryfikacji i symulacji służą do zapewnienia, że narzędzie (narzędzia) zachowuje się zgodnie z oczekiwaniami, a wszystkie szczegóły obróbki zostały zdefiniowane. Poznasz post-processing, proces umożliwiający oprogramowaniu CAM napisanie programu CNC. Kurs kończy się podsumowaniem ciągłego doskonalenia zarządzania zmianą.
Kluczowe dania na wynos
-
Wprowadzenie do różnych ścieżek narzędzia i typów geometrii, takich jak szkielety, modele bryłowe i powierzchnie
-
Jak korzystać z funkcji weryfikacji i symulacji
-
Jak wykorzystać przetwarzanie końcowe
-
Zarządzanie zmianą w środowisku CNC