Czym są iniekcje kurtynowe?

Iniekcje kurtynowe pozwoliły wielu zarządcom i właścicielom nieruchomości na wykonanie hydroizolacji budynku, bez konieczności wykonywania prac odkrywkowych. Rozwiązanie to jest bowiem nowoczesną metodą zabezpieczania budynków przed wilgocią, które może być stosowane również w obiektach zabytkowych. Na czym polegają iniekcje kurtynowe Kraków?

To nic innego jak uszczelnienie muru budynku z wykorzystaniem specjalnego żelu, podawanego do wewnątrz ściany pod odpowiednim ciśnieniem. To najprostszy opis metody izolacyjnej, realizowanej przez specjalistyczne firmy. Jak wspomnieliśmy – izolacje kurtynowe mogą być także wykonywane w obiektach zabytkowych, w których tradycyjne metody zabezpieczania przed wilgocią wykluczone są z uwagi na ochronę konserwatorską.

Iniekcje kurtynowe

Iniekcje kurtynowe, aby przyniosły oczekiwany efekt, muszą być wykonane z najwyższą starannością. Firma, zajmująca się tego rodzaju usługami, rozpoczyna pracę od określenia stanu muru, a także stopnia jego zawilgocenia. Dzięki temu możliwe jest zaplanowanie właściwego rozmieszczenia otworów iniekcyjnych, które w kolejnym etapie są wykonywane. Kluczowa jest także wysoka jakość żelu, aplikowanego do muru, którego zadaniem jest uszczelnienie struktury ściany.

Iniekcje kurtynowe Kraków wykonywane są z użyciem żeli – poliakrylamidów, cechujących się najwyższą skutecznością, nawet w miejscach, w których zawilgocenie związane jest z obecnością wody napierającej. Preparaty mają także niską lepkość, co ułatwia ich aplikację, a proces żelowania rozpoczyna się dopiero po kontakcie z wodą. Iniekcje kurtynowe żelem zapewniają bardzo dobrą przyczepność preparatu do suchych i mokrych podłoży mineralnych, a tym samym wysoką skuteczność izolacyjną.

Udostępnij: