Beton w gruszce – betoniarnia
Typowa betoniarnia
Nie da się ukryć tego, że taka typowa betoniarnia działająca w mieście, w którym to mieszka może trochę ponad dwadzieścia tysięcy ludzi zazwyczaj obsługuje budowy domów rodzinnych w okolicy jakichś trzydziestu kilometrów od tego miasta, czy mniej więcej w tym promieniu i w samym mieście. Raz na jakiś czas trafia się też budowa marketu spożywczego lub hali sportowej, czyli ta znacznie większa inwestycja, ale takowe trafiają się raz na dekadę lub dwa razy na te dziesięć lat, czyli nie często zwiększa się wydajność tygodniową lub miesięczną.
Auta.
Taka statystyczna betoniarnia to także auta potocznie nazywane gruszkami lub gruszkopompami. Te pojazdy mogą jednorazowo przetransportować od pięciu do ośmiu metrów sześciennych betonu, czyli to auta dostawcze z betoniarką w formie zabudowy specjalistycznej. Taką zabudowę się rzecz jasna serwisuje i co równie istotne tego typu serwisy wykonuje się mniej więcej regularnie, bo zużycie takiej zabudowy jest rzecz jasna stałym, czyli w skali roku oznacza to wydatki na pewnym poziomie.
Beton w gruszce.
Betoniarnie raz na jakiś czas spotykają się z problemem betonu zastygającego na ściankach wewnętrznych betoniarki. Problemy tego rodzaju usuwa się rzecz jasna mechanicznie, czyli za pomocą młotów udarowych i jest to powiązane z tym, że co jakiś czas ktoś wchodzi do betoniarki.